Alba
Anunț finalizare proiect ”CREȘTEREA COMPETITIVITĂȚII SC CONSAMA TEAM SRL”
Proiectul “ CRESTEREA COMPETITIVITATII SC CONSAMA TEAM SRL”, cod MySMIS 131707, finanțat prin Programul Operațional Regional 2014-2020 a fost implementat de către SC CONSAMA TEAM SRL și are o valoare totală de 1.169.642,03 lei, din care 791.719,90 lei reprezintă finanțare nerambursabilă.
Programul Operațional Regional 2014-2020 este implementat la nivel național de către Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice în calitate de Autoritate de Management, iar la nivel regional de către ADR Centru, organism intermediar al programului ce monitorizează implementarea acestui proiect în Regiunea Centru.
Proiectul s-a derulat în perioada 01.10.2019 – 30.06.2022. Obiectivul general…
Citește mai mult pe Alba24.ro
ȘTIREA TA pe Ardeal24 - trimite foto/video la Ardeal24 prin Facebook messenger, Whatsapp, sau prin formularul online


Imagini rare cu o lupoaică gestantă, urmată de un lup, cel mai probabil perechea ei, au fost surprinse într-o pădure din Apuseni de camerele amplasate acolo de reprezentanții Parcului Natural.
”Lupoaică gestantă: Cu răbdare și precizie, cei doi parteneri își unesc forțele, ghidați de instinct și de legătura ce îi ține împreună. Astăzi vânează pentru doi, dar în curând, vor fi mai mulți.
În urma ei,…
Citește mai mult pe Alba24.ro

Subiecte Română la simulare Evaluarea Națională clasa a VIII-a 2025: Elevii au primit două texte la prima vedere. Primul text este poezia „Trezire” de Lucian Blaga, iar al doilea este din articolul jurnalistei Cristina Ștefan „Rezistența prin apicultură”, publicat în Dilema veche în 2017.
Subiecte Română la simulare Evaluarea Națională clasa a VIII-a: SUBIECTUL I – 70 de puncte
Citește fiecare dintre…
Citește mai mult pe Alba24.ro
Alba
Un bărbat din Alba s-a ales cu două dosare penale după ce s-a urcat beat la volan. Ce fapte a comis

Un bărbat în vârstă de 40 de ani din Fărău s-a ales cu un dosar penal după ce s-a urcat beat la volan. S-a întâmplat duminică, 16 martie, în jurul orei 17.00, între Fărău și Ocna Mureș. Mai mult de atât, bărbatul nici nu avea permis de conducere.
Cazul a fost comunicat de reprezentanții IPJ Alba, în buletinul de presă din 17 martie 2025.
Potrivit IPJ Alba, la data de 16 martie 2025, în jurul orei 17.20,…
Citește mai mult pe Alba24.ro
Alba
Motivul pentru care un șofer și-a abandonat autoturismul răsturnat în albia unui râu din Alba. Ce au descoperit polițiștii

Un bărbat din Turda s-a ales cu dosar penal după ce și-a abandonat autoturismul în albia unui râu din Alba. S-a petrecut duminică, 16 martie, pe raza localității Sălciua.
Bărbatul a avut un motiv bine întemeiat pentru care și-a abandonat autoturismul. Acesta s-a urcat beat la volan și s-a răsturnat cu autoturismul în albia văii Valea Morilor.
Mașina a fost descoperită de polițiștii din Baia de Arieș care…
Citește mai mult pe Alba24.ro