Connect with us

Alba

Bărbat din comuna Roșia Montană, condamnat la închisoare pentru violare de domiciliu și distrugere. Cât va sta după gratii

Published

on



Un bărbat din satul Dăroaia, comuna Roșia Montană, a fost condamnat la închisoare pentru violare de domiciliu, amenințare și distrugere. Polițiștii l-au reținut și transportat la penitenciar.

Potrivit IPJ Alba, miercuri, polițiștii Postului de Poliție Roșia Montană l-au depistat și reținut pe un bărbat de 39 de ani, din localitatea Dăroaia, posesor al unui mandat de executare a pedepsei închisorii, emis de către Judecătoria Câmpeni.

Bărbatul a fost condamnat la executarea unei pedepse privative de libertate de un an închisoare, pentru comiterea infracțiunilor de violare de domiciliu, amenințare și distrugere.

Condamnatul a fost depus la Penitenciarul Aiud, în vederea executării pedepsei.

sursa: Alba24


ȘTIREA TA pe Ardeal24 - trimite foto/video la Ardeal24 prin Facebook messenger, Whatsapp, sau prin formularul online


Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alba

O consilieră locală din Alba, care lucrează la Comisia Europeană și-a câștigat dreptul de a participa online la ședintele de CL

Published

on

O consilieră locală dintr-o comună din Alba, dar care lucrează la Comisia Europeană la Bruxelles și-a câștigat în instanță dreptul de participa, în mod online, la ședintele de Consiliu Local. 

Este vorba despre consiliera locală Bunescu Luisa Maria care a câștigat la alegerile din 2024 un post de consilier local în cadrul Consiliului Local al comunei cenade, din poziția de independent. 

Acesta este de loc din comuna…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading

Alba

Tăieri de salarii la ANRE: Angajații nemulțumiți că li s-a redus leafa cu 30% au pierdut în instanță. Decizia poate fi atacată

Published

on

Procesul în care Autoritatea Națională de Reglementare în domeniul Energiei (ANRE) este chemată în judecată de 102 angajați pentru reducerea drepturilor salariale, în contencios administrativ, a avut joi un prim termen de judecată.

Curtea de Apel București a respins acțiunea angajaților împotriva  reducerii salariilor cu 30%

Judecătorii Curții de Apel București au respins, în primă instanță, acțiunea…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading

Alba

Vremea de weekend în Alba, 30 ianuarie – 1 februarie: mai frig, câteva ploi și ninsori. Prognoza meteo pe zile și localități

Published

on

Vremea de weekend în Alba, 30 ianuarie – 1 februarie. Temperaturile scad ușor vineri și sâmbătă în județul Alba și sunt anunțate câteva ploi și ninsori slabe. Cel mai frig va fi în noaptea de sâmbătă spre duminică.

Atunci sunt anunțate minime de -3…-5 grade la altitudini mici și -6…7 grade la munte.

Vineri și sâmbătă, în mai multe zone din județ vor fi ploi, ploi înghețate, burniță sau ninsori.

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading

Alba

Guvernul are nevoie de o sumă uriașă în acest an, pentru acoperirea deficitului bugetar. De unde vrea să ia banii

Published

on

Guvernul estimează că are nevoie în acest an de aproximativ 275 de miliarde de lei pentru acoperirea deficitului bugetar, preconizat a depăşi şase procente din PIB, dar şi pentru refinanţarea datoriei publice scadente în acest an, de 3,25 de miliarde de euro.

Executivul urmăreşte, astfel, contractarea unor împrumuturi de aproximativ 170 de miliarde lei de pe piaţa internă, emiterea de euroobligaţiuni în valoare de 10…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading