Connect with us

Cluj

Baschetbalistele Universității Cluj au obținut încă un succes în Liga Națională

Publicat

Baschetbalistele Universității Cluj au învins CSM Alexandria, cu scorul de 72 la 51, în meciul din etapa a 10-a din Liga Națională de Baschet Feminin. Partida s-a desfășurat în Sala Sporturilor din Constanța, în cursul zilei de sâmbătă, 9 ianuarie. Tabela a indicat pe sferturi 24-9, 13-18, 27-8, 8-16.

Clujencelele au condus întreaga partida, reușind un joc solid, atât în atac, cât și în apărare.

La pauza partidei din Sala Sporturilor Constanța, ”U” Cluj avea un avantaj de 10 lungimi, scor 37 la 27.

În sfertul al treilea, clujencele s-au distanțat pe tabelă, iar scorul era înaintea ultimelor zece minute era 64 la 35.

Cea mai bună jucătoare a Universității Cluj a fost Korinne Campbell, care a reușit 26 de puncte, 11 recuperări, 4 intercepții și 2 pase decisive.

De asemenea, Rashida Timbilla și-a trecut în cont 20 de puncte, 13 recuperări, 7 assist-uri, 2 intercepții și un capac.

De la CSM Alexandria, Paloma Janin Cucu s-a remarcat cu 15 puncte, 7 recuperări, 5 intercepții, o pasă decisivă și un capac.

Mihaela Burcică (Mihai) a avut 14 puncte, 6 recuperări, 3 intercepții, un capac și o pasă decisivă.

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Dacă ți-a plăcut articolul:

ȘTIREA TA pe Ardeal24 - trimite foto/video la Ardeal24 prin Facebook messenger, Whatsapp, sau prin formularul online

Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Cluj

Claudiu Târziu (AUR): Începe lupta pentru DEBARONIZAREA României și pentru întoarcerea la normalitate a Uniunii Europene

Publicat

Senatorul Claudiu Târziu, președintele Consiliului Național de Conducere AUR și candidat pentru Parlamentul European, transmite un mesaj de încredere în șansele Alianței pentru Unirea Românilor la alegerile din 9 iunie.

Citește mai mult pe Cluj24

Citește mai departe

Cluj

FOTO. Casa de Cultură a Studenților, iluminată în culorile drapelului României și ale steagului Uniunii Europene

Publicat

Casa de Cultură a Studenților din Cluj-Napoca a fost iluminată în culorile drapelului național și ale steagului Uniunii Europene, joi, 9 mai, cu ocazia Zilei Europei.

Ziua Europei a fost marcată la Cluj-Napoca, joi…