Cluj

CFR Cluj ratează șansa de a fi lider. Înfrângere usturătoare la Botoșani

Published

on

CFR Cluj a ratat șansa de a urca pe prima poziție în clasamentul Ligii 1. FC Botoșani o bate pe campioana României, scor 2-1, iar Edi Iordănescu suferă prima înfrângere din Liga 1 pe banca trupei din Gruia.

Chiar dacă elevii antrenați de Edi Iordănescu au deschis scorul repede prin Gabriel Debeljuj (minutul 2), FC Botoșani a reușit să întoarcă scorul în doar 6 minute (Papa în minutul 31 și Roman în minutul 37).

CFR Cluj a început ofensiva în partea secundă, dar tabela a rămas neschimbată.

Pentru trupa din Gruia urmează partida cu FC Volunari de pe teren propriu (luni, 15 februarie, ora 20.30) în timp ce Botoșaniul are meci în Cupa României cu Universitatea Craiova (joi, 11 februarie, ora 20.30).