Connect with us

Cluj

Din rău în mai rău. „U” Cluj ajunge la 6 înfrângeri consecutive în Liga Florilor

Publicat

Handbalistele Universității Cluj au fost învinse marți de Rapid București, cu scorul de 23 la 30, în etapa a 7-a din Liga Florilor. Partida s-a desfășurat marți, în Sala Sporturilor Dumitru Popescu Colibași, din Brașov.

Prima repriză

„Studentele” au fost conduse încă din debutul partidei de către Rapid București, scorul fiind 4 la 1, după primele 3 minute și jumătate. Clujencele au revenit în meci, ratând șansa egalării la 10, în minutul 16.

În plus, după jumătatea primei reprize, bucureștencele s-au distanțat pe tabelă, pe fondul rătărilor clujencelor. Astfel, scorul pauzei era 20 la 11, pentru „feroviare”.

Repriza a doua

În primele opt minute ale reprizei secunde, clujencele nu au marcat, iar scorul era 22 la 12 pentru Rapid. Diferența de 10 goluri s-a menținut până în minutul 53, clujencele reușind să reducă proporțiile scorului până la fluierul final.

În etapa următoare, programată în perioada 28-29 ianuarie, Universitatea Cluj va întâlni o altă echipă aflată pe loc retrogradabil, CSM Slatina, ocupanta poziției a 13-a cu 4 puncte.

Fazele meciului

Marcatoarele Universității Cluj

Vizuete 6, Șelever 1, Chintoan 5, Necula 3, Lazăr 5, Nicolae…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Dacă ți-a plăcut articolul:

ȘTIREA TA pe Ardeal24 - trimite foto/video la Ardeal24 prin Facebook messenger, Whatsapp, sau prin formularul online

Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Cluj

FOTO. Cel mai mare concurs de JAZZ din Europa de Est revine la Cluj cu tinere talente

Publicat

Parcul Central din Cluj-Napoca va prinde din nou viață, la cel mai mare concurs de jazz din Europa de Est ca premii și număr de participanți: Jazz in the Park Competition.

„13 tinere trupe din 10 țări sunt…

Citește mai mult pe Cluj24

Citește mai departe

Cluj

FOTO. Ce factori influențează sănătatea mintală a tinerilor în România – noul raport al Being Initiative lansat de la Cluj

Publicat

Raportul Being, ce surprinde imaginea de ansamblu a sănătății mintale a tinerilor din 13 țări, dintre care și România, a fost făcut public. Cercetarea a identificat problemele de sănătate mintală a tinerilor cu vârste…

Cluj

Vin PAȘTILE! Unde se pot SACRIFICA miei? Nicolae Pivariu (DSVSA): În județul Cluj, doar Frata a cerut AUTORIZAȚIE

Publicat

Mai sunt 10 zile până la Paște și goana după miei este în plină desfășurare. Întrebarea este unde se pot sacrifica mieii în Cluj?

Contactat de Cluj24, Nicolae Pivariu, șeful DSVSA Cluj, a declarat că mieii…

Cluj

„U” Cluj – Poli Iași, 1-0. „Șepcile roșii” obțin victoria și se depărtează la opt puncte de locurile de baraj

Publicat

„U” Cluj și Poli Iași s-au întâlnit, miercuri, pe Cluj Arena, în etapa a 6-a din play-out-ul Superligii României. Clujenii s-au impus pe teren propriu și încheie seria de înfrângeri, reușind să se îndepărteze la opt…