Actualitate
Doi tineri din Sibiu, reținuți pentru furt. Acuzați că i-au furat unei femei rucsacul în care se aflau mai multe bunuri
Doi tineri de 16 și 18 ani au fost reținuți sâmbătă de polițiștii sibieni, fiind acuzați că i-au furat unei femei un rucsac cu bunuri, pe un bulevard din orașul Sibiu.
Potrivit IPJ Sibiu, la data de 11 noiembrie 2023, polițiștii Biroului de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Sibiu au reținut doi sibieni, în vârstă de 16, respectiv 18 ani.
Cei doi tineri sunt cercetați penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat după ce, la data de 11 noiembrie 2023, în jurul orei 00,30, în timp ce se aflau pe Bulevardul General Vasile Milea din municipiul Sibiu, i-ar fi sustras unei femei rucsacul în care se aflau mai multe bunuri.
În scurt timp de la sesizarea faptei, cei doi bănuiți au fost identificați și prinși de către jandarmii din cadrul I.J.J. Sibiu, ulterior fiind preluați de către polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Municipiului Sibiu.
„Față de cei doi tineri s-a luat măsura reținerii pentru 24 de ore.
Cercetările sunt continuate la nivelul Poliției Municipiului Sibiu, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sibiu”, au transmis reprezentanții IPJ Sibiu.
ȘTIREA TA pe Ardeal24 - trimite foto/video la Ardeal24 prin Facebook messenger, Whatsapp, sau prin formularul online
Actualitate
CUPRU MIN SA ABRUD organizează cerere de ofertă cu plic închis pentru achiziția de uleiuri

Documentul în format .PDF poate fi studiat AICI.
Actualitate
CUPRU MIN SA ABRUD: CERERE DE OFERTĂ cu plic închis pentru achiziția unui compresor de aer pentru foreză

Documentul în format .PDF poate fi studiat AICI.
Actualitate
CUPRU MIN SA ABRUD organizează licitație deschisă pentru achiziția: Motor termic reman tip SAA12V140E-3

Documentul în format .PDF poate fi studiat AICI.
Actualitate
CUPRU MIN SA ABRUD organizează licitație deschisă pentru achiziția: AUTOBASCULANTĂ 6 x 4

Documentul în format .PDF poate fi studiat AICI.


