Connect with us

Alba

Fetiță de 14 ani din Alba Iulia, agresată sexual de un bărbat în timp ce se afla într-un autobuz. Agresorul, cercetat de Poliție

Published

on



O fetiță de 14 ani din Alba Iulia a fost agresată sexual de un bărbat din comuna Ciugud, vineri seara, în timp ce se afla într-un autobuz. 

Reprezentanții IPJ Alba au transmis, la solicitarea Alba24, că polițiștii din Alba Iulia îl cercetează pe un bărbat de 51 de ani, din comuna Ciugud, care este bănuit de săvârșirea infracțiunii de agresiune sexuală.

Se pare că, în seara zilei de vineri, 23 iulie 2021, în timp ce se afla într-un autobuz, ar fi exercitat acte de agresiune sexuală asupra unei minore, de 14 ani, din Alba Iulia, pe care, împotriva voinței ei, ar fi pipăit-o, în zona intimă.

Cercetările sunt continuate, pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a petrecut fapta și luarea măsurilor legale.

Un cetățean a relatat sâmbătă, pe Facebook, că a intervenit vineri, în jurul orelor 18:30, la un incident produs într-un autobuz, în Autogara Alba Iulia. Potrivit acestuia, un bărbat ar fi încercat să lovească un copil și ar fi „pipăit” o fetiță.

„Ieri am intervenit la o bătaie între un copil de 13 ani și un adult în jur de 47 de ani. L-am apărat pe copil și acel individ a pipăit și o fetiță. În autobuzul de interior s-a petrecut, în autogara Alba Iulia, la orele 18:30.

Au prins curaj…

Vezi mai mult pe Alba24


ȘTIREA TA pe Ardeal24 - trimite foto/video la Ardeal24 prin Facebook messenger, Whatsapp, sau prin formularul online


Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alba

Deputatul Florin Roman, despre o posibilă revenire a lui Orban în PNL: „Nu cred ca reformarea poate începe cu bunicul Orban”

Published

on

Deputatul Florin Roman a transmis luni că reformarea PNL nu poate începe cu revenirea în partid a „bunicului” Ludovic Orban. 

„Observ că se vorbește tot mai mult de revenirea în PNL a lui Ludovic Orban. Asta după ce a înjurat la greu liderii PNL și pe Klaus Iohannis. „PNL este sluga PSD”, spunea în ultimii doi ani Orban, același Orban care a fost instalat de două ori ca premier cu voturile PSD, condus de Marcel…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading

Alba

FOTO: Noua Dacia C-Neo, suprinsă în teste pe Autostrada A10, lângă Alba Iulia

Published

on

Noua Dacia C-Neo, model care urmează să fie lansat în 2026, a fost surprinsă recent în teste pe Autostrada A10, lângă Alba Iulia. Trei mașini prototip, acoperite cu folie de camuflaj, au fost fotografiate în timp ce se aflau într-un spațiu de servicii de pe Autostrada A10, în zona localității Oarda, lângă Alba Iulia.

Noul break-crossover are o lunetă cu un unghi destul de înclinat, similar cu Audi A6 Allroad și va…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading

Alba

Schimbări fiscale de la 1 ianuarie 2026: Impozit crescut pe dividende, reguli noi la microîntreprinderi și digitalizare extinsă

Published

on

Schimbări fiscale de la 1 ianuarie 2026: crește impozitul pe dividende, se introduc reguli noi pentru microîntreprinderi și va fi utilizată o digitalizare extinsă.

Începând cu 1 ianuarie 2026, vor intra în vigoare mai multe modificări fiscale deja adoptate prin lege, care vor avea un impact semnificativ asupra mediului de afaceri.

Noile prevederi vor influența modul în care firmele își planifică bugetele, gestionează…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading

Alba

Finanțare pentru procesarea alimentelor românești: Poți să îți iei inclusiv rulotă alimentară. Condiții de eligibilitate

Published

on

Ministerul Agriculturii a deschis o nouă sesiune pentru depunerea cererilor de finanțare prin intervenția DR-23 – Investiții pentru procesarea și marketingul produselor agricole, a anunțat ministrul Florin Barbu.

Potrivit acestuia, aproape 165 de milioane de euro vor fi alocate pentru extinderea și modernizarea unităților de procesare, în special în sectoare precum panificația, morăritul, patiseria, cofetăria, producția…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading