Connect with us

Eveniment

FOTO: Cumplit accident pe A1, în județul Sibiu. Doi tineri și-au pierdut viața

Published

on



Doi tineri au murit, în noaptea de joi spre vineri într-un accident rutier produs pe Autostrada A1, în județul Sibiu.

Potrivit IPJ Sibiu, polițiștii BPA A1 Râmnicu-Vâlcea – Deva au intervenit la un accident rutier deosebit de grav, produs pe A1, la km. 225, pe breteaua care face legătura între A1 și DN 7.

Din primele investigații a rezultat faptul că, în timp ce conducea o autoutilitară spre Vâlcea, din cauze care urmează a fi stabilite, un bărbat a pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune frontală cu un ansamblu tir, condus din sens opus de către un bărbat în vârstă de 45 de ani, din județul Alba.

Din păcate, impactul a dus la decesul conducătorului autoutilitarei și al pasagerului din același vehicul.

Traficul rutier de pe A1, între km. 224+700 (Boița) și km. 238 (Mohu) este deviat pe DN 1/DN 7.

În urma verificărilor efectuate de către polițiștii rutieri a rezultat că, în momentul producerii accidentului, autoutilitara era condusă de către un tânăr în vârstă de 22 de ani, care nu deține permis de conducere, iar pasagerul este un tânăr în vârstă de 20 de ani, ambii din județul Hunedoara.

În cauză se efectuează cercetări în cadrul unui dosar penal care vizează săvârșirea infracțiunilor de ucidere din culpă, respectiv conducere fără permis.

Traficul a revenit la normal în jurul orei 05,30.

Potrivit ISU Sibiu, pompierii au intervenit de urgență pe A1, la km. 225, pe breteaua care face legătura între A1 și DN 7, la un accident rutier în care sunt implicate un tir și o autoutilitară.

La fața locului sunt mobilizate o autospecială de stingere, una de descarcerare, un echipaj SMURD, o autospecială de transport victime multiple și un echipaj SAJ cu medic.

La sosirea forțelor două victime erau încarcerate. Un bărbat, șoferul autoutilitarei, a fost descarcerat, fiind inconștient, în stop cardio-respirator.

Din nefericire în urma manevrelor de resuscitare bărbatul nu a răspuns acestora, astfel medicul a declarat decesul său. Pasagerul autoutilitare, prezenta leziuni incompatibile cu viața, medicul declarându-l decedat la locul accidentului.

La acest moment nu se cunosc vârstele celor doi bărbați decedați.


ȘTIREA TA pe Ardeal24 - trimite foto/video la Ardeal24 prin Facebook messenger, Whatsapp, sau prin formularul online


Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alba

UPDATE: ACCIDENT pe Autostrada A10, în zona Teiuș. Trei mașini implicate, trei persoane rănite. Trafic blocat

Published

on

Un accident rutier s-a produs joi seara, în jurul orei 18:50, pe Autostrada A10, înainte de Teiuș. Din primele informații, în evenimentul rutier au fost implicate trei autoturisme.

Update, ora 19:10 – Potrivit ISU Alba, forțele de intervenție au ajuns la locul producerii evenimentului.

În accidentul rutier sunt implicate trei autoturisme din care au rezultat trei persoane cu traumatisme minore, care sunt asistate medical la…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading

Cluj

PNL Cluj acuză USR că vrea să facă anchete: După ce nu au reușit să numere trei zile libere, se visează procurori

Published

on






PNL Cluj susține că, într-o nouă demonstrație de confuzie instituțională, USR anunță că dorește să preia atribuții care țin de organele de cercetare penală,…

Citește mai mult pe Cluj24

Continue Reading

Alba

Structura anului școlar 2026 – 2027, aprobată de Ministerul Educației. Când încep cursurile și când sunt programate vacanțele

Published

on

Structura anului școlar 2026 – 2027. Forma finală a structurii anului școlar 2026 – 2027 a fost avizată de către Comisia de dialog Social, a anunțat joi Ministerul Educației și Cercetării. Cursurile vor începe pe 7 septembrie 2026 și se vor încheia pe 18 iunie 2027.

Astfel, anul școlar 2026 – 2027 va începe la data de 7 septembrie și va avea o durată de 36 de săptămâni de cursuri. 

Structura anului școlar 2026 -…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading

Cluj

VIDEO. Protestatarii AUR de la Turda, Dej și Cluj-Napoca au cerut demisia Guvernului și taxe mai mici

Published

on






Protestatarii AUR din Turda, Dej și Cluj-Napoca au ieșit joi, 12 februarie, în stradă strigându-și nemulțumirea față de majorarea impozitelor și taxelor locale.

Citește mai mult pe Cluj24

Continue Reading