Eveniment
FOTO: Mașină de poliție răsturnată pe o stradă din Sighișoara, după impactul cu un alt autoturism. Un polițist a fost rănit

Un accident rutier soldat cu rănirea unui polițist, a avut loc, marți după-amiază în Sighișoara, județul Mureș.
Potrivit IPJ Mureș, în cursul zilei de marți, 20 iunie 2023, în jurul orei 15.05, pe DN13 E60, în interiorul localității Sighișoara – strada Mihai Viteazu, a avut loc un accident rutier între două autovehicule, dintre care o autospecială aparținând IPJ Mureș.
Din primele date reiese ca impactul s-a produs între un autoturism, la volanul căruia se afla o femeie de 23 de ani și o autospecială, condusă de un polițist din cadrul Secției 10 Poliție Rurală Sighișoara, aceasta din urmă răsturnându-se pe partea carosabilă.
În urma evenimentului un agent de…
Citește mai mult pe Romania24
ȘTIREA TA pe Ardeal24 - trimite foto/video la Ardeal24 prin Facebook messenger, Whatsapp, sau prin formularul online

Alba
Cod Galben de furtună în Alba: Se vor semnala rafale puternice de vânt. Zonele vizate de avertizarea meteo

Mai multe localități din Alba sunt sub o avertizare meteo de vreme rea valabilă vineri, 11 aprile, de la ora 15:00 până la ora 18:00.
Este vorba despre o avertizare meteo de tipul Cod Galben. În intervalul menționat se vor semnala intensificări locale ale vântului cu viteze la rafală 50-65 kilometri la oră.
Zonele vizate de furtuna sunt: Alba Iulia, Aiud, Cugir, Sebeș, Blaj, Ocna Mureș, Teiuș, Ighiu, Săsciori, Unirea,…
Citește mai mult pe Alba24.ro
Cluj
FOTO. Când copiii lasă deoparte telefoanele mobile. Târgul de carte ”Avramiștii” la Liceul Teoretic ”Avram Iancu” Cluj-Napoca

Sute de cărți care mai de care mai interesante, zeci de zâmbete și ochi veseli și curioși, copii plini de entuziasm, toate acestea au făcut ca cea de-a III-a ediție a Târgului de carte ”Avramiștii” de la Liceul Teoretic…
Citește mai mult pe Cluj24
Cluj
Un clujean a SLĂBIT 15 kg după un post negru de 21 de zile doar cu apă. Ce spun SPECIALIȘTII nutriționiști
Alba
O polițistă din Alba, în echipa națională de fotbal a asociației polițiștilor. Tricolorele polițiste au jucat împotriva Ungariei

Madalina Gherman este polițistă la secția din Șugag. Acesta însă joacă și fotbal. Drept urmare a fost selectată pentru a participa în echipa de fotbal feminin a asociației polițiștilor.
Echipa feminină a jucat joi, 10 aprilie, pe terenul din incinta bazei sportive Biharia din județul Bihor meciul de fotbal dintre selecționatele feminine ale IPA Romania și Poliția Ungaria.
Pentru jucătoarele a fost primul meci și…
Citește mai mult pe Alba24.ro