Actualitate
FOTO: O mașină s-a înfipt sub o remorcă parcată pe DN 17D în Bistrița-Năsăud. Șoferul de 18 ani și un adolescent de 16 ani au fost răniți
Un accident rutier s-a produs duminică seară pe DN 17D, în județul Bistrița-Năsăud. Șoferul unui autoturism a pierdut controlul asupra direcției de deplasare și a ajuns cu mașina sub o remorcă parcată. Două victime.
Potrivit IPJ Bistrița-Năsăud, duminică seară, polițiștii au fost semnalați despre producerea unui accident rutier la ieșire din Ilva Mică.
La locul evenimentului, pe Drumul Național 17D la ieșire din Ilva Mică spre Sângeorz-Băi, polițiștii au identificat un autoturism condus de un tânăr de 18 ani din Feldru, care a părăsit partea carosabilă și a intrat în coliziune cu o semiremorcă parcată.
În urma impactului, atât șoferul cât și un tânăr de 16 ani care îl însoțea în calitate de pasager, au fost răniți, necesitând acordarea de îngrijiri medicale de specialitate.
Polițiștii au testat conducătorul autoturismului cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Cercetările sunt continuate în cadrul unui dosar penal, urmând să se stabilească modul și împrejurările producerii evenimentului rutier.
Citește Romania24.ro pe Google News
ȘTIREA TA pe Ardeal24 - trimite foto/video la Ardeal24 prin Facebook messenger, Whatsapp, sau prin formularul online
Actualitate
CUPRU MIN SA ABRUD organizează cerere de ofertă cu plic închis pentru achiziția de uleiuri

Documentul în format .PDF poate fi studiat AICI.
Actualitate
CUPRU MIN SA ABRUD: CERERE DE OFERTĂ cu plic închis pentru achiziția unui compresor de aer pentru foreză

Documentul în format .PDF poate fi studiat AICI.
Actualitate
CUPRU MIN SA ABRUD organizează licitație deschisă pentru achiziția: Motor termic reman tip SAA12V140E-3

Documentul în format .PDF poate fi studiat AICI.
Actualitate
CUPRU MIN SA ABRUD organizează licitație deschisă pentru achiziția: AUTOBASCULANTĂ 6 x 4

Documentul în format .PDF poate fi studiat AICI.



