Connect with us

Eveniment

JOI: Expoziție de pictură la Muzeul Național al Unirii din Alba Iulia. Sunt prezentate lucrările unei artiste din Sibiu

Published

on



La Muzeul Național al Unirii Alba Iulia va fi vernisată joi, 22 septembrie, de la ora 17.00, expoziția de pictură „Taina”. Cu această ocazie vor fi expuse mai multe lucrări aparținând artistei sibiene Antonela Giurgiu.

Ca artist plastic, Antonela Giurgiu se remarcă prin modul în care încearcă să pună pe pânză propriile-i trăiri, ajungând la lucrări din ce în ce mai sigure și viguroase, cu o mare încărcătură simbolică și spirituală.

Intitulându-și sugestiv expoziția „Taina”, artista își asumă pe deplin înțelesul complex al termenului,…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai mult pe Romania24


ȘTIREA TA pe Ardeal24 - trimite foto/video la Ardeal24 prin Facebook messenger, Whatsapp, sau prin formularul online


Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alba

20-23 februarie: Alba Iulia va participa la Târgul Internațional de Turism Travel+ 2025, la Budapesta

Published

on

Municipiul Alba Iulia va participa, în perioada 20 – 23 februarie, la Târgul Internațional de Turism Travel+ 2025, la Hungexpo, Budapesta.

„Relansăm invitația reprezentanților HoReCa de a ni se alătura pentru a-și promova produsele și serviciile, gratuit.

Suntem siguri că vom face furori cu hotelurile, pensiunile, restaurantele locale din Alba Iulia, care doresc să se promoveze.

Vă invităm, așadar, să ne…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading

Cluj

FOTO. Pizzerie de vânzare ”la cheie” în Cluj, în centru: ”Nu avem oameni pe care te poți baza”. Vezi cât costă

Published

on

O pizzerie este scoasă la vânzare ”la cheie” în Cluj, pe strada Napoca. Afacerea este cu preluare de franciză, iar pizzeria este utilată cu tot ce este necesar.

Cei care au publicat anunțul spun că nu au timpul…

Citește mai mult pe Cluj24

Continue Reading

Alba

11 februarie, Ziua europeană a numărului de urgență 112. Mai multe clădiri din Alba și din țară vor fi iluminate în roșu

Published

on

11 februarie, Ziua europeană a numărului de urgență 112. Stabilită în 2009 și dedicată creșterii gradului de conștientizare cu privire la numărul european de urgență 112, aceasta este o zi de recunoaștere a activității tuturor celor care contribuie la lanțul de servicii de urgență european.

Pentru dezvoltarea serviciului de urgență 112, în Europa a fost creată Asociația Europeană a Numărului de Urgență…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading

Cluj

Dan Petrescu (CFR Cluj), după victoria de la Arad: Am CONTROLAT meciul extraordinar de bine

Published

on

CFR Cluj a învins, luni seara la Arad, pe UTA cu 4-1. Cu acest succes, clujenii au ajuns direct în vârful ierarhiei din Superligă. Louis Munteanu a reușit o dublă, Bolgado și Simao Rocha au punctat fiecare câte o dată, în…

Citește mai mult pe Cluj24

Continue Reading