Connect with us

Alba

Luptătorul de kickbox crescut în Aiud, Benny Adegbuyi, a câștigat centura IBA International, într-un meci de box, la Brașov

Published

on

Luptătorul de kickbox crescut în Aiud, Benny Adegbuyi, a luptat vineri seara (11 octombrie) la Brașov, în competiția Dracula Boxing Show. Acesta a reușit o mare victorie, pe reguli de box, și a cucerit centura IBA International. Benny nu a mai luptat de cinci ani în România, însă a revenit cu o victorie.

Adversarul său a fost Pavel Krolenko din Ucraina. Pavel nu a mai reușit să obțină o victorie în box, din 2020. Krolenko, potrivit tapology.com are în box 3 victorii, 15 înfrângeri și un egal. Ultima…

Citește mai mult pe Alba24.ro

ȘTIREA TA pe Ardeal24 - trimite foto/video la Ardeal24 prin Facebook messenger, Whatsapp, sau prin formularul online

Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alba

Published

on

Cupa de tenis Alba Junior și-a desemnat câștigătorii la toate categoriile de vârstă, după câteva ore de bune de joc. Tenismenii au jucat cu determinare pentru firecare punct, dar ca în orice competiție există învingători și învinși.

Competiția sportivă a avut loc sâmbătă, 12 octombrie, de la ora 9.00, pe terenurile de tenis din Cetatea Alba Carolina.

Sportivii au fost premiați cu trofee, medalii și diplome de către reprezentații Consiliului Județean Alba.

Alba24.ro vă prezintă mai jos…

Continue Reading

Alba

Published

on

Sportivele de la școala numărul șapte ”Mihai Eminescu” din Alba Iulia au câștigat competiția de handbal desfășurată sâmbătă, 12 octombrie.

Pe locul secund s-au clasat jucătoarele de la școala ”Avram Iancu”, iar pe locul trei, sportivele de la Liceul Teoretic ”Corneliu Medrea” Zlatna.

Clasamentul a fost completat pe locul patru de școala gimnazială din Ciugud, iar pe locul cinci s-a clasat echipa școlii gimnaziale ”David Prodan” Săliștea.

De asemenea, pe locul șase au fost fetele de…

Alba

Incendiu pe autostrada A10, între Alba Iulia și Teiuș: O dubă ar fi fost cuprinsă de flăcări

Published

on

Un incendiu a izbucnit sâmbătă, 12 octombrie, în jurul prei 16:24, pe autostrada A10, între Alba Iulia și Teiuș, pe sensul de mers spre Teiuș.

Din primele informații primite în urma unui apel la 112, incendiul ar fi izbucnit la o dubă, care nu ar fi fost încărcată.

La fața locului intervin pompierii din Alba Iulia cu o autospecială de stingere.

Misiunea pompierilor este în dinamică, știre în curs de actualizare.

Urmăriți Alba24.ro și pe

Alba

Tropote în Țara Vinului: Cei mai frumoși și puternici cai vor fi prezenți pe 20 octombrie la Micești. Programul zilei

Published

on

Tropote în Țara Vinului este un eveniment tradițional organizat de liberalii din Alba. Cei mai frumoși și puternici cai vor fi prezentați și vor concura în poligonul de la Micești.

Este un eveniment tradițional ce are loc anual în luna octombrie. De obicei, la concurs vin participanți din Alba, dar și din județele vecine. Aceștia își vor prezenta cei mai frumoși cai pe care îi au.

Avem plăcerea de a vă invita la un eveniment de suflet, organizat de Partidul Național Liberal – Tropote în Țara…