Un nepalez aflat în Alba va fi extrădat la cererea autorităților din Nepal. Este cercetat pentru o faptă foarte gravă

Un cetățean nepalez aflat în județul Alba va fi extrădat în țara sa de origine. Acesta este cercetat penal, în Nepal, pentru o faptă deosebit de gravă.

În data de 23 februarie a fost arestat preventiv, iar de atunci magistrații Curții de Apel Alba Iulia au judecat cererea de extrădare.

Recent, în data de 1 martie 2024, magistrații au admis cererea de extrădare formulată de Ministerul Afacerilor Interne din Nepal.

Alba

Spirit civic la Alba Iulia: Un bărbat a găsit pe stradă un portofel și a sunat la 112. Jandarmii au identificat proprietarul

Publicat

Un bărbat a dat dovadă de spirit civic duminică, 3 martie, la Alba Iulia. Acesta a găsit pe stradă un portmoneu și a sunat la 112.

La fața locului s-a prezentat un echipaj al jandarmeriei care a preluat bunul găsit.

Potrivit reprezentaților jandarmilor, duminică, 3 martie la orele amiezii, un cetățean sesiza printr-un apel la 112, că a găsit un portofel pe strada Alexandru Ioan Cuza din municipiul Alba Iulia.

La fața locului…

Alba

Medalii de aur și bronz pentru dansatorii sportivi ai CSM Unirea Alba Iulia. Cine a urcat pe podium la Campionatul Național

Publicat

Dansatorii din Alba Iulia, Lukas Theodor Orzeiu și Maya Andreea Urs au devenit campioni naționali la categoria lor de vârstă. Mai exact au obținut medalia de aur la categoria lor de vârstă, la dansuri latino.

De asemenea, David Rafael Orzeiu și Ioana Daniela Țipțer, au obținut medalia de bronz la categoria standard.

Clasarile pe podium au fost comunicate de reprezentanții CSM Alba Iulia, într-un comunicat de presă.

Aceștia au…

Alba

Arcașii de la CSM Unirea Alba Iulia au țintit către victorie, la Campionatul Național de Arc Tradițional. Ce rezultate au obținut

Publicat

Arcașii de la CSM Unirea Alba Iulia au ”țintit bine” la Campionatul Național de Arc Tradițional Indoor București. Aceștia au obținut mai multe clasari pe podium, la diferite categorii.

A fost o competiție organizată de Federația Română de Tir cu Arcul. Rezultatele au fost comunicate de reprezentații clubului CSM Unirea Alba Iulia, într-un comunicat de presă.