Connect with us

Eveniment

Persoanele vaccinate ar putea merge fără mască la teatru și operă

Published

on



Persoanele vaccinate cu ambele doze vor putea merge fără mască la Opera Națională și la Teatrul Național din București.

Este vorba despre un proiect pilot care va fi implementat în luna mai în cele două instituții culturale, scrie Mediafax.

România se pregătește pentru reluarea evenimentelor culturale cu participarea publicului. Experții vorbesc despre data de 1 iunie drept reper pentru redeschiderea sălilor de spectacole.

Până atunci va fi implementat un proiect pilot la Opera Națională și la Teatrul Național din București. Acesta va începe în luna mai și va permite spectatorilor să participe la spectacole fără a purta mască de protecție.

Luni, experții au discutat cu ministrul Culturii, Bogdan Gheorghiu, modul în care se va…

Vezi mai mult pe Ora de Sibiu


ȘTIREA TA pe Ardeal24 - trimite foto/video la Ardeal24 prin Facebook messenger, Whatsapp, sau prin formularul online


Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Cluj

OPINIE. Marius Moldovan: De ce evreul Vexler rupe pozele cu Eminescu, Iorga și Alecsandri?

Published

on






Batjocura la care ne-a supus deputatul Silviu Vexler (foto) în plenul Parlamentului atrage sine die subiectul reprezentării minorităților naționale la noi! În România…

Citește mai mult pe Cluj24

Continue Reading

Alba

Locuitorii unui cartier din Sebeș au rămas temporar fără apă potabilă, după o avarie la rețea. Precizările Apa CTTA

Published

on

Apa CTTA SA – Sucursala Sebeș anunță întreruperea furnizării apei potabile într-un cartier din Sebeș, joi, 18 decembrie, din cauza unei avarii produse la rețeaua de distribuție.

Echipa de intervenție este pe teren și încearcă să remedieze în cel mai scurt timp această avarie.

Astfel, locuitorii din cartierul Aleea Parc au rămas fără apă potabilă, iar reluarea alimentării este estimată în jurul orei 18:15.

La…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading

Alba

Târgul de Crăciun Aiud: spectacole, distracție la patinoar și activități pentru copii. Programul evenimentelor din 18-21 decembrie

Published

on

Ultima săptămână a Târgului de Crăciun de la Aiud aduce momente speciale în preajma sărbătorilor de iarnă. Sunt organizate spectacole, activități pentru copii și evenimente pentru toate vârstele.

Primăria Aiud anunță programul pentru perioada 18-21 decembrie.

Patinoarul este deschis până duminică, 21 decembrie inclusiv, în intervalul orar 12.00-20.00.

Joi și sâmbătă este Atelierul lui Moș Crăciun (orele…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading

Alba

Vineri, la Alba Mall vine Moș Crăciun. Concert de colinde și daruri pentru cei mici

Published

on

Atmosfera sărbătorilor de iarnă se instalează la Alba Mall vineri seara. Pe 19 decembrie, începând cu ora 18:00, centrul comercial va găzdui un concert de colinde tradiționale susținut de grupul vocal Datina, iar cei mici vor avea ocazia să-l întâlnească pe Moș Crăciun.

„Sună bine. Sună tradițional. Sună a chemare la sărbătoare.

La Alba Mall, credem în renașterea, an de an, a speranțelor și a tot ceea ce este…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading