Connect with us

Eveniment

Rata de infectare în Sibiu a scăzut la 1,90 – Situația pe localități

Published

on



Rata incidenței cumulată în municipul Sibiu a ajuns la 1,90/1.000 locuitori. Și la Cisnădie a scăzut, astfel că sâmbătă este 1,83/1.000 locuitori. La Slimnic are cea mai mare valoare, peste 3.

Rata de incidență cumulată la nivelul județului Sibiu este de 1,32/1000 de locuitori în ultimele 14 zile. În ceea ce privește rata de incidență cumulată în UAT-urile din județul Sibiu este următoarea:

UAT POPULATIE DEPABD CAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILE Rata de incidență
SLIMNIC 4106 13 3.17
CRISTIAN 4509 14 3.10
ORAŞ OCNA SIBIULUI 4360 10 2.29
MUNICIPIUL SIBIU 170418 323 1.90
ORAŞ CISNĂDIE 25205 46 1.83
ROŞIA 6202 11 1.77
RÂU SADULUI 592 1 1.69
APOLDU DE JOS 1305 2 1.53
CÂRŢIŞOARA 1413 2 1.42
LOAMNEŞ 2835 4 1.41
MUNICIPIUL MEDIAŞ

Vezi mai mult pe Ora de Sibiu


ȘTIREA TA pe Ardeal24 - trimite foto/video la Ardeal24 prin Facebook messenger, Whatsapp, sau prin formularul online


Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alba

Tânăr din Lunca Mureșului, prins la volan fără permis. Unde a fost oprit de polițiști

Published

on

Un tânăr din Lunca Mureșului s-a ales cu dosar penal după ce a fost prins la volan fără permis. Acesta a fost oprit de polițiști pe o stradă din Ocna Mureș.

Potrivit IPJ Alba, vineri, 12 decembrie, în jurul orei 23.30, polițiștii din Ocna Mureș au au oprit pentru control, pe strada Horia, un autoturism condus de un tânăr, în vârstă de 21 de ani, din localitatea Lunca Mureșului.

Din verificări a reieșit că acesta…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading

Cluj

Poliția și DSVSA Cluj fac „curățenie” în transporturile alimentare. Amenzi de 32.000 de lei în Dej și comunele învecinate

Published

on






Polițiștii clujeni, împreună cu inspectorii Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor (DSVSA) Cluj, au desfășurat pe 12 decembrie o acțiune în…

Citește mai mult pe Cluj24

Continue Reading

Alba

VIDEO: Bărbat din Blaj, reținut de polițiști. Câți bani a furat din casa unui localnic

Published

on

Un bărbat din Blaj a fost reținut de polițiști, fiind cercetat pentru furt. Acesta a sustras bani din casa unui localnic.

Potrivit IPJ Alba, vineri, 12 decembrie, polițiștii de investigații criminale din municipiul Blaj au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un bărbat, în vârstă de 38 de ani, din Blaj, cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de furt.

Din cercetări a reieșit că bărbatul, în data de 1…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading

Alba

Energia electrică s-a scumpit cel mai mult în noiembrie. Care sunt creșterile de prețuri la produse și servicii

Published

on

Energia electrică s-a scumpit cel mai mult în noiembrie, arată cele mai recente date ale Institutului Național de Statistică. Majorarea este cu 62,36% în ritm anual, dar cu un preț în scădere cu 2,52% față de luna precedentă. Este urmată de energia termică, cu o creștere anualizată de 18,8%, și de transportul pe calea ferată, cu 18,59% în ritm anual.

În categoria mărfurilor alimentare, au fost consemnate creșteri de…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading