Connect with us

Eveniment

Rata de infectare stagnează la Sibiu – Este de 3,92

Published

on



Incidența la nivel județean a ajuns la 2,48 cazuri la mia de locuitori. În municipiul Sibiu, rata de infectare a rămas neschimbată, fiind joi, 18 martie de 3,92 la mie.

În prezent, cea mai mare valoare o are rata de incidență în Comuna Orlat, și anume 4,50.

Vezi situația la zi în Sibiu AICI

„Vă informăm că rata de incidență cumulată la nivelul județului Sibiu este de 2,48/1000 de locuitori în ultimele 14 zile. ”, spune Andreea Ștefan, purtătorul de cuvânt al Prefecturii Sibiu.

În ceea ce privește rata de incidență cumulată în localitățile din județul Sibiu este următoarea:

UAT POPULATIE DEPABD CAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILE Rata de incidență
ORLAT 3330 15 4,5
MUNICIPIUL SIBIU 170307 668 3,92
ŞURA MICĂ 3570 14 3,92
ORAŞ CISNĂDIE

Vezi mai mult pe Ora de Sibiu


ȘTIREA TA pe Ardeal24 - trimite foto/video la Ardeal24 prin Facebook messenger, Whatsapp, sau prin formularul online


Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Cluj

50 de staruri vizate: marele plan de transferuri al Ligii Saudite pentru această vară (P)

Published

on






Liga Arabiei Saudite se pregătește să deschidă din nou portofelul în vara anului 2026, vizând nu mai puțin de 50 de jucători de top din fotbalul european. După…

Citește mai mult pe Cluj24

Continue Reading

Cluj

Cod galben de ceață densă la Cluj. Vizibilitate redusă sub 50 de metri

Published

on






Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis, joi, 29 ianuarie, o avertizare Cod galben de ceață densă pentru mai multe zone din județul Cluj.

Citește mai mult pe Cluj24

Continue Reading

Alba

Județul Alba a exportat peste 16.000 de tone de produse din carne, lapte și miere în 2025. Ce și de unde importăm

Published

on

În anul 2025, unitățile din industria alimentară din județul Alba au exportat peste 16.000 de tone de produse de origine animală, respectiv produse din carne, lapte și produse lactate, precum și miere. Exporturile au fost atât în state membre ale Uniunii Europene, cât și în țări terțe, precum Republica Moldova, Regatul Unit al Marii Britanii, Statele Unite ale Americii, Israel, Japonia sau Australia.

Potrivit Direcției…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading

Cluj

SURSE: Dan Motreanu, noul favorit pentru șefia SRI. Variantă de compromis acceptată de Nicușor Dan și coaliția de guvernare

Published

on






Președintele României, Nicușor Dan, va începe săptămâna viitoare negocierile cu liderii coaliției de guvernare pentru numirea noilor șefi ai serviciilor secrete.

Citește mai mult pe Cluj24

Continue Reading