Eveniment
Reducere pentru cetățenii din Târgu Mureș care își vor achita integral până în aprilie, impozitele pe terenuri, clădiri sau automobile
Primăria Târgu Mureș a anunțat joi, 11 ianuarie 2024, că toți cetățenii care își vor achita integral, până la începutul lunii aprilie, impozitele pe terenuri, clădiri sau automobile, vor beneficia de reducere.
Potrivit Primăriei Târgu Mureș, până la data de 1 aprilie, toți târgumureșenii care își achită integral impozitele pe terenuri, clădiri sau automobilele aflate în proprietate beneficiază de reducere!
Persoanele fizice vor beneficia de bonificația de 10%, iar ca persoanele juridice să poată obține această reducere este necesar să dețină, la data de 01.04.2024, un cont activat pe „Portalul de servicii electronice fiscale” aferent Direcției Fiscale Locale Târgu Mureș, și au achitat integral impozitele pe proprietate aferente anului în curs până la data de 1 aprilie 2024.
Detalii AICI.
„10% kedvezmény jár azoknak, akik április 1 előtt befizetik az ingatlan vagy gépjármű utáni adót!
A magánszemélyek 10%-os kedvezményben részesülnek, a jogi személyek számára a kedvezmény igénybevételéhez szükséges, hogy 2024.04.01-ig aktivált fiókkal rendelkezzenek az Adóigazgatóság „Elektronikus Adószolgáltatási Portálján” és 2024.
április 1-ig teljes egészében befizessék a vonatkozó adókat.
Részletek: https://rb.gy/8xota4”
sursa foto: Facebook / Primăria Târgu Mureș – Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
ȘTIREA TA pe Ardeal24 - trimite foto/video la Ardeal24 prin Facebook messenger, Whatsapp, sau prin formularul online
Un clujean a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, după ce a amenințat cu violența doi polițiști și doi jandarmi aflați în exercitarea atribuțiilor de serviciu.
Alba
Accident la Războieni-Cetate: femeie lovită de un autoturism. Șoferul, un pensionar de 86 de ani, a părăsit locul faptei
Accident la Războieni-Cetate: o femeie a fost rănită după ce a fost lovită de un autoturism. Șoferul, un bărbat de 86 de ani, nu a oprit la locul faptei. A fost găsit de polițiști, după accident.
Potrivit IPJ Alba, miercuri, 3 decembrie, în jurul orei 21.00, polițiștii din Ocna Mureș au fost sesizați cu privire la faptul că, pe raza localității Războieni-Cetate, a avut loc un eveniment rutier.
O femeie, în vârstă…
Citește mai mult pe Alba24.ro
Cluj
Modernizare și siguranță pe strada Piezișă. Consilierii cer camere video, patrule de poliție și reguli clare
Un bărbat din Câmpeni a fost reținut pentru tulburarea ordinii și liniștii publice și amenințare, din cauza unui incident produs în data de 3 decembrie 2025.
Potrivit IPJ Alba, polițiștii din Câmpeni au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un bărbat, în vârstă de 41 de ani, din oraș, cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de tulburarea ordinii și liniștii publice și amenințare.
Din verificări…
Citește mai mult pe Alba24.ro


