Connect with us

Cluj

U-BT Cluj-Napoca întâlnește miercuri CS Municipal Târgu Jiu, de la ora 19

Publicat

Deținătoarea Cupei României, Universitatea Banca Transilvania Cluj-Napoca, întâlnește mieruri CS Municipal Târgu Jiu, în runda a cincea din Liga Națională. Clujenii vin după victoria de marți, împotriva lui CSM Galați, cu scorul de 80 la 65.

„Studenții” au fost conduși la pauză, cu două puncte (40-38). Soarta meciului a fost schimbată în repriza secundă.

În sfertul al treilea, jucătorii antrenați de Mihai Silvășan și Dusko Vujosevic au marcat 19 puncte față de cele opt reușite de dunăreni.

În ultimul sfert, CSM Galați nu a reușit să marcheze timp de aproape cinci minute. Pe final, juniorii clujenilor, Lungu, Lăpuște, Diaby și Turdean au evoluat în ultimele trei minute.

Cel mai bun marcator al clujenilor a fost lituanianul Donatas Tarolis cu 18 puncte, urmat de Andrija Stipanovic cu 16 puncte.

De asemenea, tânărul David Vida a reușit opt puncte, șapte recuperări și două pase decisive.

CS Municipal Târgu Jiu a înregistrat o victorie și trei înfrângeri în acest sezon

Baschetbaliștii lui Claudiu Alionescu învins Steaua București, cu scorul de 84 la 66, în cursul zilei de marți. De altfel, oltenii au fost învinși de Galați, Oradea și Timișoara la turneul desfășurat acum mai bine de o săptămână.

În lotul CSM-ului se remarcă însă pivotul american Kevin Allen, care este unul dintre cei mai eficienți sportivi din campionat.

La capitolul români, Târgu Jiu mizează pe Alin Borșa, Răzvan Bratoloveanu sau Camil Berculescu. Ultimul jucător amintit a evoluat inclusiv la U-Banca Transilvania.

Cele mai tari faze din meciul împotriva lui CSM Galați

YouTube video

VIDEO/ Antrenorul lui U-BT, Mihai Silvășan, după victoria cu CSM Galați: „A fost un meci dificil în prima parte, știam că va fi așa”

U-BT Cluj-Napoca a obținut al treilea succes din Liga Națională

CLUJUL PENTRU TOȚI – Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger

sursa: Cluj24.ro

Dacă ți-a plăcut articolul:

ȘTIREA TA pe Ardeal24 - trimite foto/video la Ardeal24 prin Facebook messenger, Whatsapp, sau prin formularul online

Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Cluj

CFR Cluj pregătește CURĂȚENIA de vară. Ce jucător deschide lista PLECĂRILOR

Publicat

Deși Dan Petrescu n-a semnat încă, CFR Cluj pregătește curățenia de vară. Primul pe listă s-ar afla jucătorul adus ca un star în Gruia și anume Omar El Kaddouri.

Pe modelul ucraineanului Yevhen Konoplyanka,…

Citește mai mult pe Cluj24

Citește mai departe

Cluj

ANALIZĂ. Radu Georgescu: Euro este STABIL, chiar dacă România este lider la inflație în UE

Publicat

Calmul temporar existent între atacul Iranului asupra statului evreu și momentul în care Israelul va răspunde cu aceeași monedă, a redus aversiunea față de risc dar și prețul petrolului.