Un copil a rămas blocat, miercuri seara, într-un autoturism aflat în parcare la centrul comercial VIVO din Cluj-Napoca.

ȘTIREA TA pe Ardeal24 - trimite foto/video la Ardeal24 prin Facebook messenger, Whatsapp, sau prin formularul online

Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Cluj

Dan Petrescu, după eșecul cu FCSB: Cred că dacă era un 0-0, era rezultatul corect. Când ai ocazia, trebuie să marchezi

Publicat

CFR Cluj a pierdut în mod dramatic partida de duminică seara contra celor de la FCSB, încasând un gol în finalul partidei. La conferința de presă de după meci, Dan Petrescu a spus că un rezultat de egalitate ar fi fost mai echitabil.

„În prima repriză FCSB a fost mai bună. Au avut mult mai multe ocazii, au fost mai agresivi. Iar în repriza a doua, noi am fost cei care au controlat meciul. Cred că dacă era un 0-0, era rezultatul corect,” a declarat ”Bursucul”.

Condițiile meteo de la Cluj-Napoca nu au fost cele mai prietenoase la partida de…

Citește mai mult pe Cluj24

Citește mai departe

Cluj

FOTO. CFR Cluj pierde dramatic acasă cu FCSB. 0-1, gol primit de gazde în minutul 88

Publicat

CFR 1907 Cluj a pierdut dramatic, duminică seara, meciul din Superliga de fotbal disputat acasă, pe stadionul ”Dr. Constantin Rădulescu” în fața echipei FCSB, scos 0-1.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Edjouma în minutul 88.

După acesastă înfrângere, CFR Cluj riscă să fie depășită în clasament de Farul Constanța.

Echipele de start

CFR CLUJ: Scuffet-Manea, Yuri, Burcă, Camora-Boateng, Cvek, Muhar-Petrila, Janga, Krasniqi

Cluj

Cele mai frumoase cântece de dragoste. Spectacol folcloric la Casa de Cultură a Studenților Cluj. „De dor, de drag, de tinerețe”

Publicat

În luna februarie, sau în luna lui făurar, așa cum este denumită această perioadă în calendarul popular românesc, se terminau șezătorile în satul tradițional și erau celebrate zile ale tinereții și ale dragostei.

În luna droagostei, Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Cluj (CJCPCT Cluj), în parteneriat cu Casa de Cultură a Studenților „Dumitru Fărcaș”, organizează spectacolul „De dor, de drag, de tinerețe”.

În cadrul evenimentului care va avea loc joi, 23…

Cluj

Peste 50 de sindicaliști de la Sanitas Cluj, la protest la București. Vor salarii majorate cu 15%

Publicat

Consiliul Național al Federației SANITAS a decis calendarul acțiunilor de protest anunțate încă de acum două săptămâni, iar la protestul de săptămâna viitoare de la București vor participa și peste 50 de membri de sindicat de la Cluj.

”În zilele de 6, 7 și 8 februarie 2023, în intervalul orar 10.00 – 14.00, membrii SANITAS vor fi în Piața Victoriei pentru a cere public guvernanților să-și respecte obligațiile legale față de angajații din SĂNĂTATE și din ASISTENȚĂ SOCIALĂ. Atât timp cât cei aflați la putere ignoră nevoile reale ale celor două domenii, regulile elementare ale dialogului social și drepturile lucrătorilor, SANITAS va…