Connect with us

Alba

Urmărire ca în filme într-o localitate din Alba care s-a terminat cu un accident rutier. De ce a fugit un șofer de polițiști

Published

on



O urmărire ca în filme a avut loc, sâmbătă dimineață, în jurul orei 9.40, pe raza localității Săliște – Deal. Protagoniști: un echipaj de polție și un șofer care nu a oprit la semnalele polițiștilor. 

Urmărirea dintre cele două mașini s-a terminat cu un accident rutier: Șoferul a pierdut controlul mașinii și a intrat într-un cap de pod. Când a fost testat cu aparatul etilotest acesta a avea o alcoolemie de 0,43 mg/l alcool pur în aerul expirat. 

Motivul pentru care a încercat să fugă de polițiști a fost acela că nu avea permis de conducere și mai mult de atât, mașina nu era înmatriculată.

Potrivit IPJ Alba, la data de 30 aprilie 2022, în jurul orei 09,40, polițiștii Secției 2 Poliție Rurală Vințu de Jos în timp ce patrulau pe raza localității Săliște – Deal, au identificat un autoturism, cu numere provizorii de înmatriculare, conducătorului fiindu-i efectuate semnal pentru oprire, care nu a fost respectat.

După o scurtă urmărire, conducătorul autoturismului a pierdut controlul asupra acestuia, intrând în coliziune cu un cap de pod. În urma accidentului, au fost înregistrate doar pagube materiale.

Cu ocazia verificărilor efectuate, polițiștii au constatat că, bărbatul…

Vezi mai mult pe Alba24


ȘTIREA TA pe Ardeal24 - trimite foto/video la Ardeal24 prin Facebook messenger, Whatsapp, sau prin formularul online


Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alba

FOTO-VIDEO ȘTIREA TA: Cum arată zona unor blocuri din Alba Iulia, afectate de furtuna de joi. Ce spun reprezentanții primăriei

Published

on

Locuitori din zona unor blocuri afectate de furtuna de joi din Alba Iulia spun că sunt în continuare elemente de construcție ce pot pune în pericol trecătorii. Aceștia cer intervenția primăriei.

Un cititor Alba24 a transmis imagini cu efectele vântului puternic, la 24 de ore de la fenomenul meteo înregistrat joi.

În plus, sursa citată spune că vremea se înrăutățește din nou.

Vezi și UPDATE FOTO-VIDEO Furtună…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading

Alba

George Becali a anunțat că și-a dat demisia din AUR. Care este motivul

Published

on

Deputatul George Becali a anunțat, vineri, că a demisionat din AUR. Acesta a precizat că îl susține în continuare pe George Simion.

„Să ștergeți deputat AUR, că eu nu mai sunt. Puteți să puneți deputat independent. Astăzi mi-am dat demisia din AUR. Deci astăzi mi-am dat demisia, pentru că e ceea ce-am spus eu, era altceva. Adică mă refeream la un alt candidat, care să susțină mișcarea suveranistă. Dar nu la…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading

Alba

Acțiuni ale polițiștilor din Alba: Amenzi de peste 25.000 de lei și 406 de persoane verificate

Published

on

Polițiștii și jandarmii din județul Alba au continuat acțiunile, în sistem integrat, pentru combaterea faptelor de natură penală și contravențională și pentru prevenirea incidentelor care ar putea afecta liniștea cetățenilor din județ. 

Potrivit IPJ Alba, în ultimele 24 de ore, în cadrul activităților desfășurate, au fost efectuate, prin intermediul aplicației eDAC, 406 verificări de persoane și 247 de…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading

Alba

VIDEO: Întrecere în poligon, la Alba Iulia între luptători SAS, jandarmi, ofițeri SRI și polițiști BCCO. Cine a câștigat

Published

on

Mai mulți polițiști ai IPJ Alba s-au întrecut în poligonul de tragere. A fost vorba despre o competiție sportivă care s-a desfășurat joi, 13 martie. 

Pe lângă sesiunea de tragere, polițiștii care s-au înscris la competiție au trecut și printr-un traseu cu obstacole, iar la final au cărat un manechin de 60 de kilograme, printr-un tranșeu.

Pe podium au urcat cele trei echipe ale Serviciului pentru Acțiuni…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading