Connect with us

Alba

Beat, un bărbat din Aiud s-a apucat să demonteze oglinda și grila radiatorului de la o mașină. Ce le-a spus polițiștilor

Published

on



Un bărbat din Aiud a fost depistat de polițiști, în timp ce demonta mai multe piese de pe o mașină. Însă acesta era sub influența băuturilor alcoolice, iar mașina nu îi aparținea. 

Mai mult, bărbatul le-a spus polițiștilor că nu îl cunoaște pe proprietarul mașinii și nici nu voia să sustragă bunurile. Acum va fi cercetat pentru distrugere. 

Potrivit IPJ Alba, marți, 24 mai, în jurul orei 6.00, polițiștii din Aiud, în timp ce efectuau serviciul de patrulare pe strada Ion Creangă din municipiu, au depistat un bărbat de 54 de ani, din Aiud, care, fiind sub influența băuturilor alcoolice, demonta oglinda, suportul numărului de înmatriculare și grila radiatorului unui autoturism parcat, care aparține unui cetățean din Aiud.

Din primele cercetări efectuate de polițiști, a rezultat că bărbatul nu-l cunoștea pe proprietarul autoturismului și nici nu ar fi avut intenția de a sustrage bunurile demontate.

Față de acesta, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de distrugere, precum și pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs fapta.

 Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți Alba24 și pe Google News


Citește mai mult pe Alba24.ro


ȘTIREA TA pe Ardeal24 - trimite foto/video la Ardeal24 prin Facebook messenger, Whatsapp, sau prin formularul online


Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alba

FOTO: Dansatorii de la „Life is Dace” din Alba Iulia, rezultate remarcabile la Campionatul Național de Clase de la Reșița

Published

on

Dansatorii clubului „Life is Dance” din Alba Iulia au obținut rezultate remarcabile la Campionatul Național de Clase, desfășurat la Reșița, în perioada 13-14 decembrie. 

„Am fost prezenți și în acest an la Campionatul de Clase, unde atât Life is Dance, cât și CSM Unirea au avut rezultate extraordinare!

Campionatul Național de Clase este competiția unde, în fiecare an, se stabilește ierarhia celor mai bune…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading

Alba

Mega înșelăciunea ”Contesa”, la Alba Iulia. Broker imobiliar, păcălit de o ”descendentă a unei familii nobiliare din Ungaria”

Published

on

Mega înșelăciunea ”Contesa”, la Alba Iulia: Un broker imobiliar a fost păcălit cu o sumă uriașă de bani și cu o casă, de o femeie care a pretins că este ”descendentă a unei familii nobiliare din Ungaria, cu o avere considerabilă ce ar include castele, afaceri în domeniul petrolier și comerț cu cereale”.

Parchetul de pe lângă Tribunalul Alba a anunțat miercuri că procurorul de caz a dispus punerea în mișcare…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading

Alba

Legea privind plata pensiilor private, votată la Senat fără ”discriminările” reclamate de AUR

Published

on

Proiectul Legii privind plata pensiilor private a fost votat, miercuri, cu majoritate de voturi, de plenul Senatului, prima cameră sesizată, pentru a-l armoniza conform deciziei obligatorii a Curții Constituționale a României.

Proiectul a fost adoptat fără prevederile atacate de AUR la Curtea Constituțională. Inițial, legea prevedea că bolnavii de cancer își pot retrage toți banii deodată de la Pilonul 2, dar AUR a atacat…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading

Alba

VIDEO: Un șofer din Alba care transporta 200 de porci, implicat într-un accident rutier în Cluj. S-a răstrunat cu TIR-ul

Published

on

Un șofer din Alba a fost implicat într-un accident rutier pe pe E81, în zona localității Topa Mică, din județul Alba. Accidentul s-a produs în jurul orei 12.00, miercuri, 17 decembrie.

Din primele informații, la volanul TIR-ului se afla un bărbat în vârstă de 51 de ani. Acesta a pierdut controlul volanului și s-a răsturnat pe carosabil.

În jurul orei 15.00, la două ore de la comiterea accidentului reprezentanții DSVSA…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading